Çmenduria e 23 vjeçarit i merr jetën 4 personave

13/02/2011 18:50

Çmenduri në Nju Jork, ku një 23 vjeçar me origjinë ruse ka masakruar me thikë 4 persona e ka plagosur dhjetra të tjerë.

I armatosuri me thikë, fillimisht ka vrarë një person në një apartament e më pas ka masakruar ish të dashurën në një apartament tjetër dhe të ëmën e saj, ka përplasur me makinë e më pas e ka masakruar me thikë një kalimtar e për të ardhur tek vrasja e fundit, ajo e një taksisti në rrugët e Nju Jorkut.

Policia arriti të ndalë çmendurinë e 23 vjeçarut vetëm pas 28 orësh ndjekje në disa lagje të Nju Jorkut duke e arrestuar atë në sheshin Times Square.

Top Channel