Robert Kubica del nga reanimacioni

10/02/2011 13:10

Robert Kubica ka lënë mëngjesin e sotëm repartin e reanimacionit dhe është transferuar në repartin e traumatologjisë.

Sipas mjekëve, piloti i Formula 1 është mirë.

Nesër, polaku i Renault do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje tjetër kirurgjikale.

Robert Kubica pësoi një aksident të rëndë të dielën e kaluar në një garë Rally.

Top Channel