Rekordi LeBron, 51 pikë në një ndeshje

04/02/2011 09:45

Miami Heat arriti të fitonte përballë Orlande Magic, në një ndeshje ku LeBron James shënoi gjysmën e 104 pikëve totale të skuadrës.

Në takimin e mbrëmshëm në NBA, të luajtur në shtëpinë e Magic, James shkëlqeu me 51 pikë, 11 topa në tabelë dhe 8 asista, në atë që ishte ndeshja e tij më e mirë në karrierën e tij si basketbollist.

Në 25 vitet e fundit, vetëm legjenda Micheal Jordan kishte mundur të regjistronte shifra të tilla të frikshme. Heat fituan ndeshjen e katërti radhazi, me rezultatin total 104-100.

”Për mua nuk ishte një ndeshje normale sezonale”, deklaroi LeBron. “Kisha shumë dëshira të bëja më të mirën përballë Magic. Më motivuan shumë fjalët e këqija që ata thanë për mua gjatë merkatos”.

Top Channel