Mercedes prezanton W02 MGP

01/02/2011 12:05

Skuderia Mercedes GP ka preantuar paraditen e sotme në Valencia (Spanjë) makinën e re për sezonin 2011 të kampionatit botëror të Formula 1.

W02 MGP është makina me të cilën do të garojnë dy pilotët gjermanë të Mercedes GP: Michael Schumacher dhe Nico Rosberg.

Ross Brawn, shefi i skuderisë, ka shprehur besimin se makina e këtij viti do të jetë kompetitive, në ndryshim nga W01 i sezonit të kaluar.

FOTO GALERI
1/5
Michael Schumacher dhe Nico Rosberg zbulojnë makinën

Top Channel