Zbulohen ndryshimet e Ferrarit 2011

25/01/2011 21:05

Makina e re e Ferrarit do të prezantohet ditën e nesërme, por ndërkohë shtypi italian ka zbuluar disa prej detajeve dhe ndryshimeve të “kokëkuqes” së 2011-s.

Ndryshimet kryesore me makinën e një viti më parë janë ato të pjesës së pasme të makinës, me krahët aerodinamikë më të ulët ndonjëherë dhe një dizenjim me atë të ngjashëm me Red Bullit,

Ndryshime ka edhe në pjesët e tjera aerodinamike të mjetit, ndërsa rikthimi i sistemit Kers do të sjellë modifikim edhe në bateritë që përdoren.

Top Channel