Buffon: Përjetë bardhezi!

21/01/2011 15:25

“Shpresoj që të vazhdoj të luaj gjatë të gjithë karrierës time për Juventus!”

Kështu është shprehur Gianluigi Buffon, portieri i Juventus, në një intervistë ekskluzive për ‘Sky Sport’.

Buffon ka folur edhe për raportin që ka me tifozët juventinë: “Nuk mund të jem i pandjeshëm ndaj dashurisë së pakushtëzuar që kanë treguar për mua tifozët.”

Më tej, portieri i kombëtares italiane ka folur edhe për lojtarët “flamuj” në futbollin e sotëm: “Nuk jemi vetëm unë dhe Del Piero. Ka shumë lojtarë që kanë bërë dhe vazhdojnë të bëjnë historinë në klubet respektive. Flas për Totti-n tek Roma, Zanetti-n tek Inter… Lojtarë simbol ka, por ky futboll-biznes bën që mos të jenë të shumtë sepse nuk varet vetëm nga dëshira e lojtarëve për të qëndruar në të njëjtin klub gjatë karrierës, por edhe nga ddhe nga dëshira e shumë personave të tjerë.”

Top Channel