Mancini hedh sytë nga Benzema

23/09/2010 19:30

Roberto Mancini vazhdon të gërmojë në merkato edhe pse tashmë skuadra e tij ka marrë një fyrtyrë “kampionësh”.

Tekniku i Manchester City synon bomberin e Real Madrid, Karim Benzema, për ta vendosur në sulm përkrah talentit Mario Balotelli.

Sipas shtypit anglez, 22 vjecari mund të shitet për 30 milionë stërlina në merkaton e janarit. Në planet e Macinit nuk hyjnë më Adebayor dhe Santa Cruz që po ngrohin stolin e rezervave.

Top Channel