Premier League, Chelsea vazhdon në krye

11/09/2010 18:40

Vazhdon seria e fitoreve të Chelsea dhe Arsenalit në javën e katërt të Premier League. Ditë pa fat sot për Manchester United që ka barazuar me Everton.

Rezultatet e takimeve të sotme janë: Arsenal-Bolton 4-1, Everton – Manchester United 3-3, Fulham – Wolverhampton 2-1, Manchester City – Blackburn 1-1, Newcastle – Blackpool 0-2, West Bromwich – Tottenham 1-1, West Ham – Chelsea 1-3, Wigan – Sunderland 1-1.

Nesër pritet të luhen Birmingham-Liverpool, ndërsa të hënën Stoke City-Aston Villa.

Në krye të klasifikimit të Premier League është Chelsea me 12 pikë, Arsenal me 10; Manchester United me 8 dhe Blackpool me 7.

Top Channel