Basket, SHBA-Lituani, gjysmëfinalja e dytë

10/09/2010 01:15

Gjysmëfinalja mes Lituanisë dhe Argjentinës, e vlefshme për botërorin që po mbahet në Turqi, pati pak histori.

Lituania arriti të fitojë përballë amerikano-jugorëve me rezultatin e thellë 104-85, në një ndeshje të cilën e dominoi nga perioda parë dhe në vazhdim.

Lituania thelloi avantazhin në periodat pasardhëse. Kjo fitore kalon përfaqësuesen e Lituanisë për në gjysmëfinale kur përballe do të gjeje Amerikën, ndërkohë Rusia do të luaje me Argjentinën për vendin e pestë deri te vendi i tetë bashkë me çiftin Spanjë, Slloveni.

Top Channel