Botërori, Sarkozi mbledhje për dështimin

23/06/2010 16:05

Nicolas Sarkozy kërkon të zbardhë shkaqet e eleminimit të Francës nga botërori i Afrikës së Jugut.

Presidenti francez, së bashku me kryeministrin Francois Fillon, ministren e Sportit Roselyne Bachelot dhe sekretari i Shtetit për Sportin, Rama Yade do të mbajnë pasditen e sotme një takim pune mbi disfatën e Bleus.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i qeverisë Luc Chatel.

Elizeu ka konfirmuar gjithashtu se Sarkozy do të takohet nesër më sulmuesin e Bleus, Thierry Henry.

Top Channel