Franca, Zidane kritikon trajnerin Domenech

14/06/2010 12:50

Barazimi i Francës me Uruguajin ka ngjallur edhe reagimin e ashpër të ish yllit të kësaj skuadre, Raymond Domenech.

“Ka bërë selektime në zgjedhjet e lojtarëve. Skuadra duhet të bëjë lojë grupi dhe për këtë përgjegjës është ai, pasi ai komandon”, tha ish sulmuesi në një intervistë për Canal Plus. Më tej ai kërkon t’ua heqë përgjegjësinë lojtarëve.

“Kam parë vetëm aksione individuale kur e dimë mirë se në skuadër duhet të mbizotërojë loja kolektive”, theksoi Zizu.

Top Channel