Haradinaj kritikon Thaçin

05/06/2010 20:00

Ndërkohë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë një konference për shtyp ka akuzuar kryeministrin Thaci, por edhe kryeparlamentarin e Kosovës.

“Kryetari i parlamenti i cili me këtë rast duhet të ndërhynte, shkon edhe me larg dhe bën një deklaratë publike duke deklaruar se lideri i opozitës me keshilltarë të tij ka furnizuar një raport të caktuar. Imagjinoni kryetarin e parlamentit që është i thirrur që të bëjë parlamentarizëm, që merr pozicion të tillë dhe deklaron se po ndihmon fondin për mbrojtjen e të korruptuarve. Qasja e këtyre ndaj krizës dhe korrupsionit vetëm sa i thellon dëmet për Kosovën”, është shprehur Haradinaj.

Top Channel