Roland Garros, Nadal në finale

04/06/2010 19:30

Rafael Nadal është finalisti i dytë i Roland Garros. Ai ka mundur me tre sete austriakun Jurgen Melzer me 6-2, 6-3 dhe 7-6.

Të dielën finalja do të zhvillohet mes Nadal dhe Soderling.

Suedezi ka eleminuar me pesë sete çekun Tomas Berdych me 3-6, 6-3, 7-5, 2-6, 6-3.

Top Channel