Botërori, Bregu i Fildishtë humbet Drogba

04/06/2010 15:50

Kur duhet edhe një javë nga fillimi i Botërorit Afrikë e Jugut 2010, kombëtarja e Bregut të Fildishtë ka humbur sulmuesin kryesor, Didier Drogba.

Në miqësoren me Japoninë ai ka pësuar një dëmtim të rëndë në krah dhe sipas gazetës “L’Equipe”, nuk do jetë i pranishëm në botëror. Pas përplasjes me mbrojtësin Tanaka, sulmuesi i Chelsea-t pësoi një frakturë në krahun e djathtë.

Ndërkohë, Fabio Capello e ka gjetur zëvendësuesin e Rio Ferdinand. Ai është mbrojtësi i Tottenham, Michael Dawson.

Top Channel