Irlande, pica falas per golin e pesuar nga Franca

25/05/2010 15:40

Irlanda nuk e ka harruar ende barazimin e padrejte ne ndeshjen play off kunder Frances pas golit te parregullt te “gjelave” qe erdhi nga prekja me dore e Henry.

Ky barazim u djeg ishulloreve te cilet duhet ta shikojne ndeshjen nga shtepia. Gjithesesi, nje rrjet restorantesh ka ndermarre nje inisiative per te zbehur dhimbjen qe shkaktoi ky eleminim. Firma “Pizza Hut” ofron nje pizza falas per cdo gol te pesuar nga Franca ne boteror.

Mjafton te regjistrohesh ne grupin e Facebook “Get a free pizza for every goal scored against France in the World Cup 2010” dhe klientit do t’i jepet nje kod me te cilin ka te drejte te marre nje pica falas. Nga kjo inisiative do perfitojne 350 personat e pare qe do fusin kodin.

Por cudia me e madhe vjen nga Franca ku besimi per kombetaren e Domenech eshte ne nivelet me te uleta. Nje firme elektroshtepiake ofron televizore, te cilet mund te merren falas nese Franca fiton Boterorin 2010. “Nese Franca fiton, Saturn ju rimburson televizorin. Raymond, do ta blesh nje?”, eshte sllogani i rrjetit te dyqaneve Saturn.  

Top Channel