NBA, Phoenix rihap finalen e perendimit

24/05/2010 13:55

Amare Stoudamire mban ne loje skuadren e Phoenix qe po perballet ne finalen e perendimit me Los Angeles Lakers.

Shtatlarti ka arritur te mbaje ne loje skuadren nga Arizona qe fitoi takimin e trete dhe hapi serish mundesine e nje kualifikimi te mundshem per ne finalen e madhe te NBA.

Miqte e Lakers, pavaresisht 36 pikeve te Bryant dhe 23 te Gasol, nuk kane arritur t’i bejne balle skuadres nga Arizona duke e mbyllur ndeshjen me humbje 118-109.  Per vendasit shkelqeu edhe Robin Lopez e Jason Richardson me respektivisht 20 dhe 19 pike. 

Top Channel