Moratti, Guardiola-n per te harruar Mourinho-n

24/05/2010 13:40

“Ilaci” me i mire i Moratti-t per te sheruar dhimbjen e kokes qe shkaktoi largimi i trajnerit Mourinho eshte nje tjeter emer i madh.

Pep Guardiola kerkohet me kembengulje nga pronari zikalter dhe per kete ka nisur bisedimet qe diten e djeshme. Edhe pse Interi nuk do ta kete te lehte te heqe nga Katalonja teknikun qe i ka dhene shume Barcelones, asgje nuk eshte e pamundur.

Aktualisht Guardiola ka vetem nje akord verbal me presidentin Laporta dhe kjo mund te sherbeje qe ai te braktise aveturen spanjolle ku ka fituar gjithcka, per te nisur nje aventure te re. Pep ka prestigj, kerkon skuadra spektakolare dhe ka karakter te ngjashem me trajnerin Mourinho.

Nga ana tjeter qendron Sinisa Mihajlovic qe i ka dhene afat deri neser Massimo Moratti-t pasi kerkohet edhe nga Fiorentina e Sampdoria. Pas Guardiolas-s, Moratti pelqen teknikun e kombetares se Anglise, Fabio Capello, i cili ka nje kontrate qe e lidh deri ne vitin 2012.

Top Channel