Moto GP, sukses i Lorenzo ne France

23/05/2010 15:45

Jorge Lorenzo (Yamaha) ka fituar Cmimin e Madh te Frances ne Moto GP.

Pas tij kane ardhur Valentino Rossi (Yamaha), Andrea Dovizioso (Honda), Nicky Hayden (Ducati) e Dani Pedrosa (Honda).

Nga gara kane dale Casey Stoner (Ducati), Loris Capirossi (Suzuki) dhe amerikani Ben Spies (Yamaha).

Me fitoren ne France, Jorge Lorenzo eshte ne krye te boterorit me 70 pike, i dyti Rossi me 61 pike dhe Andrea Dovizioso me 42 pike.

Top Channel