" /> ">

Sekuestrohet megajahti i Briatores

21/05/2010 14:05

Sekuestrohet megajahti “Force Blue” ne perdorim nga menaxheri dhe ish-drejtori sportiv i Renault, Flavio Briatore.

Masa eshte marre nga autoritetet financiare. Ende nuk eshte dhene nje sqarim per motivet e sekuestros, por mediat flasin se pronaret e mjetit lundrues kane bere nje mashtrim fiskal per taksat dhe akcizen e karburantit.

Megajahti u be edhe me i famshem kur Briatore me bashkeshorten e tij Elisabeta Gregoraci vendosen te jetonin aty qe pas lindjes se djalit Falco. Mjeti lundrues eshte nje resort, me S.P.A dhe ambiente clodhese per familjen Briatore.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel