Laporta: Ibrahimovic nuk është në shitje

20/05/2010 19:35

Blerja e sulmuesit David Villa dukej se do t’i hapte rrugën shitjes së Zlatan Ibrahimovic por presidenti Laporta ka vendosur të presë edhe një vit për të marrë frytet e bomberit që u ble 60 milionë euro.

Presidenti katalanas shprehet se Ibra nuk do dalë në shitje gjatë merkatos së verës. “Ibrahimovic nuk është në shitje pasi ai është një lojtar i rëndësishëm për ne dhe stafi teknik ka besim tek ai”, thekson Laporta.

Në vijim të intervistës, shefi i shoqërisë katalanase mbron edhe investimin 40 milionë euro për të marrë në “Camp Nou” sulmuesin David Villa. Ai thotë se vitin e shkuar Valencia kërkoi 8 milionë më shumë.  

Top Channel