Ligue 1, Lioni mund Monakon 3-0

12/05/2010 21:55

Lioni ka mundur Monakon 3-0 në ndeshjen e mbetur të javës së 34-të të Ligue 1, në Francë.

Golat janë shënuar nga Pjanic (28′), Gomis (48′) e Lisandro Lopez (87′).

Me këtë sukses Lioni kalon Auxerre dhe shkon në vendin e tretë në klasifikim me 69 pikë, një pikë më poshtë se Lilë, në vendin e dytë.

Me Marsejwn tashmw kampione, java e fundit do të jetë deçizive për përcaktimin e skuadrës së vendit të dytë, që të jep mundësinë të shkosh direkt në Champions League.

Top Channel