Juventus kërkon zyrtarisht trofeun e 2006-ës

10/05/2010 17:40

Juventusi ka vendosur t’u kërkojë institucioneve federale trofeun e 2006-ës, i fituar nga bardhezinjtë, por që më pas i është dhënë Interit.

Lajmin e ka bërë të ditur skuadra e Juventusit, duke komunikuar se ka dërguar një kërkesë për Coni-n (Komiteti Olimpik Kombëtar Italian).

“Lëvizja sportive të bazohet dhe themelohet tek një besnikëri mes dhe ndaj të anëtarësuarve, përveçse në një barazi dhe trajtim të njëjtë”, thuhet në kërkesë.

Top Channel