Open Bnl, në finale Ferrer dhe Nadal

01/05/2010 21:10

Rafael Nadal është kualifikuar për në finalen e Open Bnl të Italisë duke mundur letonezin Ernests Gulbis me 6-4, 3-6, 6-4.

Ndeshja ka zgjatur 2 orë e 47 minuta.

Spanjolli Nadal, në finalen e tij të pestë në këtë eveniment, nesër pasdite do të përballet me bashkëkombasin e tij David Ferrer, fitues i gjysmëfinales me Fernando Verdasco.

Top Channel