Moto GP, Jerez, Pedroza në pole position

01/05/2010 15:00

Dopietë spanjolle në garën kualifikuese të MotoGP në pistën e Jerez de La Frontera, për Cmimin e Madh të Spanjës.

Dani Pedrosa, në Honda, do të niset në pole position duke lënë pas bashkëkombasin e tij me Yamaha, Jorge Lorenzo dhe australianin e Ducati-t, Casey Stoner.

Valentino Rossi, me Yamaha-n e tij, ka realizuar kohën e katër më të mirë, duke u nisur nga radha e dytë.

Top Channel