Rooney, nuk do të luajë për 2 deri në 4 javë

31/03/2010 15:00

Wayne Rooney nuk do të dalë në fushën e blertë për një periudhë nga 2-4 javë.

Lajmin e ka bërë të ditur britanikja “Sky Sports”.

Sumuesi i Manchester United, është dëmtuar në kavilie gjatë ndeshjes së djeshme të Champions League me Bajernin e Mynihut, të humbur 2-1.

Futbollisti nuk rrezikon pjesëmarrjen në botëror, por sigurisht ndeshjen në kampionat kundër Chelsea dhe takimin e kthimit kundër gjermanëve.

Top Channel