Real Madrid fiton derbin

29/03/2010 08:50

Real Madrid është triumfuesi i derbit madrilen. Galaktikët e Pellegrini-t kanë përmbysur rezultatin duke mposhtur 3-2 Atletico Madrid, triumf ky që i rikthen ata në krye të Primera Division.

Ish lojtari i realit, Reyes kaloi Atletico-n në avantazh dhe vendosi qetësinë në “Bernabeu”. Në pjesën e dytë vendasit kanë tregur  superioritetin e tyre shënuar 3 gola brenda 17 minutave të para.

Alonso barazoi shifrat, Arbeloa kaloi realin në avantazh, ndërsa Higuain shënoi golin e tretë. Forlan rikthen shpresat e Atletico-s për të dalë me pikë nga ky derbi, por pa rezultat.

Top Channel