Milan i falet magjise se Seedorf

15/03/2010 08:20

Milani ka fituar me veshtiresi ndaj Kievos ne kete jave te 28-te te Serie A dhe tashme eshte vetem 1 pike larg kreut te klasifikimit.

Pas nje pjese te pare te barabarte, ne te dyten kuqezinjte dominojne te gjithe fushen e lojes duke vendosur ne veshtiresi skuadren mike.

Ishte minuta e fundit e lojes, kur i sapofuturi Seedorf shenon nje supergol, qe shperthen ne feste “San Siro”-n per kete rihapje te kampionatit italian. Nderkohe ne nje pjese te takimeve te tjera te kesaj jave u shenuan nje lume golash duke dhuruar dhe rezultate surprize.

Top Channel