Bundesliga, Leverkusen pas Bajern e Shalkes

14/03/2010 19:40

Verder Bremen merr nje fitore te rendesishme ne Bundeslige duke iu afruar vendeve te para ne renditje. Skuadra e drejtuar nga Tomas Shaf mundi  Hofenhajmin me rezultatin e ngushte 1-0.

Fati i kesaj fitoreje per Verder Bremen u vendos ne minuten e 80 te takimit kur Klaudio Pixarro shenoi golin e vetem te ketij takimi. Me kete fitore, Verder Bremen arrin ne kuoten e 42 pikeve, 1 me pak se Hamburgu qe u mund nga Bajer Leverkusen.

Ndeshja bajer Leverkusen-Hamburg perfundoi me rezultatin 4-2 ne favor te skuadrave te aspirinave. Pjesa e pare u mbyll ne barazimin 1-1.

Leverkusen kaloi e para ne avantazh me ane te Kisling ne minuten e 22, por Hamburgu barazoi 11 minuta ne vone me brazilianin Ze Roberto. Ne pjesen e dyte, Bajer shenoi edhe tre here te tjera me Derdijok, serish Kisling qe realizoi nje dygolesh ne kete takim dhe Kastro. Ndersa per Hamburgun goli i dyte u shenua nga Rozenhal.

Pas kesaj fitoreje Bajer leverkusen shkon ne kuoten e 53 pikeve dhe eshte shume prane Shalke 04 te vendit te dyte.

Top Channel