Wenger i thote jo Real Madrid

12/03/2010 13:15

S’ka Real Madrid per Arsene Wenger. Ka qene vete tekniku francez qe ka hequr veten e tij nga lista e kandidateve per pankinen e Bernabeut.

I kerkuar qe prej veres se kaluar, trajneri i Arsenal ishte bere nje nga pasardhesit e mundshem te Manuel Pellegrini, i cili do te largohet pas eleminimit te Real ne Ligen e Kampioneve.

“Do te respektoj kontraten time dhe do te qendroj deri ne vitin 2011, nuk ka alternative tjeter”, ka deklaruar tekniku i “topcinjve”.

Top Channel