Zidane, propozim per pankinen algjeriane

10/03/2010 16:45

Presidenti Bouteflika i ka kerkuar Zidane qe te stervise Algjerine. Lajmin e ka bere te ditur e perditshmja “Sud-Ouest France”, sipas se ciles kerkesa i eshte bere gjate nje takimi ne Algjeri mes familjes se Bouteflika dhe asaj te Zidane.

Nderkohe qe ish-futbollisti francez ka kerkuar me shume kohe per te dhene nje pergjigje.

Kontrata e trajnerit aktual te ekipit, Saadane skadon pas boterorit, ne te cilin Algjeria merr pjese pas nje mungese prej 24 vjetesh.

Top Channel