Liverpool, kontrate e perjetshme per Torres

08/03/2010 14:40

Liverpool nuk ka ndermend ta shese sulmuesin Fernando Torres edhe pse ndodhet ne krize financiare.

“The Reds” mendojne t’i ofrojne nje kontrate perjete lojtarit spanjoll qe ndiqet prej kohesh nga Barcelona dhe Manchester City. Edhe pse Torres e zgjati kontraten vitin e shkuar duke nenshkruar per deri ne vitin 2013, drejtuesit e Liverpool mendojne t’i ofrojne me shume se 11 mije euro ne jave qe ai merr aktualisht.

Gjithcka lidhet me te drejtat e imazhit te lojtarit, ku Torres mund te marre me shume hapesira. Aktualisht “El Ninjo” perfiton 5 milione euro ne sezon.

Top Channel