Humbja e pare per Leverkusen

08/03/2010 09:45

Bayer Leverkusen ka pesuar humbjen e pare sezonale pasi eshte mundur 3-2 nga Nurnberg, rezultat ky qe e zbret skuadren e “aspirinave” ne vendin e trete me 50 pike, 3 me pak se Bajern Mynihu kryesues dhe 1 me pak se Shalke e vendit te dyte.

Nje humbje e perqendrimit ne fundin e pjeses se pare i kushtoi miqve shume rende pasi pesuan dy gola te shenuar nga mesfushori Shupo Moting. Kur pritej qe Leverkusen te ngushtonte diferencen ishin serish vendasit qe gjeten golin e trete me Tavaresh.

Ndeshja u duk e mbyllur por Leverkusen rihapi sfiden me golat e Kisling dhe Helmes. Pavaresisht sulmeve te Leverkusen, sfida u mbyll 3-2 per Nyrenbergun.

Top Channel