Primera, R.Madrid rimerr kryesimin

07/03/2010 09:20

Real Madrid ka permbysur rezultatin duke mundur 3-2 Sevijan ne “Santiago Bernabeu”, nje sukses i veshtire ky qe i rikthen madrilenet ne krye te Primera Division kjo dhe fale barazimit te Barces 2-2 me Almerian.

Madrilenet e Pellegrinit jane shokur gjate 52 minutave te para, pas dy golave te Sevijas, por brenda 4 minutave kane barazuar rezultatin me Ronaldon dhe me Sergio Ramos. U duk se ndeshja do te perfundonte ne barazim, por holandezi Van Der Vaart shenoi golin e fitores per vendasit.

Lionel Messi shpetoi Barcelonen nga humbja ne fushen e Almeria-s. Ne ndeshjen ku Barca u ndershkua me dy kartona te kuq, ne fillim trajneri Guardiola dhe me pas Ibrahimovic, talenti argjentinas u treguan vendimtar me dy golat e shenuar.

Top Channel