Portugezi Bosingwa, lamtumire boterorit

05/03/2010 13:15

Ne boterorin Afrike e Jugut 2010 do te ndihet edhe mungesa e portugezit Jose Bosingwa. Lojtari i Chelsea, ashtu si Owen, ka pesuar nje demtim te ri ne gju.

Lojtari i kombetares portugeze, i cili nuk luante qe prej tetorit, eshte demtuar serish gjate stervitjes dhe do t’i duhet te operohet ne nentor.

I blere nga klubi i Roman Abramovic ne vere te vitit 2008, ne kete sezon Bosingwa ka qene i pranishem vetem 8 here ne Premier League.

Top Channel