Tevez: Une do t’i kisha thyer kembet Terry-t

04/03/2010 17:45

Carlos Tevez, sulmuesi i Manchester City flet per episodin qe eklipsoi javen e fundit te Premier League, ate te momentit te mosdhenies se dores nga ana e Bridge per John Terry.

Sulmuesi argjentinas nuk kerkon te gjeje fjale te buta per te thene ate qe mendon, por del direkt ne teme. Ne nje interviste dhene per “The Sun”, ai thekson se nje njeri si Terry ne Argjentine nuk do kishte mbijetuar gjate.

“Nuk mund te shkosh me gruan e nje lojtari tjeter, eshte e gabuar. Terry nuk ka bere asnje reflektim moral ndaj Bridge. Ne lagjen time nese sillesh keshtu, ose humbet kembet ose nuk mbijeton”, thote me fjale te thjeshta sulmuesi i “citizens”. Pasi te lexoje kete deklarate, Terry mund te ferkoje duart qe ka lindur anglez dhe jo argjentinas.

Top Channel