Maradona: Do fitoj Kupen e Botes

04/03/2010 15:00

Diego Armando Maradona eshte motivuar shume nga fitorja e miqesores me Gjermanine, duke folur me superlativa per kombetaren e Argjentines.

“Kjo ndeshje per mua ishte si nje cerekfinale boterori. Jam i kenaqur me lojtaret e mi te cilet bene ate qe u kerkova. Gjithesesi ata jane lojtare me nivel dhe e dine se cfare duhet te bejne ne fushe”, theksoi Maradona pas fitores 1-0 ne “Allianz Arena”.

Ne konferencen per shtyp, ai ka folur edhe per mosmarreveshjet me gazetaret argjentinas per zgjedhjet qe ai ben. “Edhe pse gazetaret e vendit tim nuk i aprovojne zgjedhjet qe bej, jam i bindur se do fitoj boterorin. Treguam se jemi nje skuader e gjalle perballe nje kombetareje te madhe si Gjermania”, shton “El Pibe D’Oro”. 

Top Channel