Champions, Gobbi skualifikohet per tre ndeshje

01/03/2010 21:00

Dore e rende e UEFA-s kunder mbrojtesit te Fiorentines, Massimo Gobbi i cili eshte skualifikuar per tre jave pas ndeshjes kunder Bayernit te Mynihut.

Gobbi ishte nxjerre nga loja me te kuq nga arbitri norvegjez Ovrebo gjate takimit te vlefshem per Champions League mes dy ekipeve.

Ai nuk do te luaje ne ndeshjen e kthimit me gjermanet dhe ne cerekfinalen e mundshme.

Fiorentina ka mundesi per te apeluar vendimin per reduktimin e denimit, sic beri disa muaj me pare me Gilardino.

Top Channel