Liga spanjolle, fitojne Barcelona dhe Reali

31/01/2010 13:35

Fitore ne transferte per Barcelonen dhe Realin e Madridit ne javen e 20-te te liges spanjolle, reskepktivisht kunder Gijon dhe La Coruna.

Katalanasit kane fituar 0-1 pas golit te Pedro ne minuten e 30-te, nderkohe qe takimi mes Deportivo La Coruna dhe Realit te Madridit ka perfunduar 1-3 me gola te Granero (13′), Benzema (40′ dhe 91′), Riki (87′ me penallti).

Ndeshja mes Espanyol dhe Athletic Bilbao perfundoi 1-0 pas golit te Luis Garcia ne minuten e 59-te.

Top Channel