I hiqet patenta Eshli Kole

30/01/2010 02:20

I hiqet per 4 muaj leja e qarkullimit mbrojtesit te Celsit dhe te kombetares angleze Eshli Kole per tejkalim shpejtesie.

Kole u kap prej shpejtesimatesve me nje Lamborxhini me shpejtesine 160 km/h. pas ndalimit dhe daljes para gjykates, mbrojtesi I majte u justifikua me faktin se po ecte shpejt per t’iu shmangur paparaceve.

Gjyqtari e njohu ate fajtur duke i pezulluar per 4 muaj patenten si dhe 1 mije sterlina gjobe. Kole u paralajmeria se nese gjate periudhes se denimit kapej ne timon atehere do te rrezikonte burgun. Menjehere pas kesaj avokatet e futbollistit deklaruan se do te apelojne vendimin.

Top Channel