Roger Federer kalon ne finale

29/01/2010 14:20

Do te jete Roger Federer ai qe do te sfidoje diten e diel Andy Murray ne finalen e turneut Australia Open, fale fitores qe arriti ndaj Tsonga.

Numri nje ne bote arriti te munde francezin ne gjysmefinale, ne tre sete me rezultatet 6-2, 6-3 dhe 6-2.

Per Federer, i cili synon titulllin e 16-te ne karriere, kjo eshte finalja e 22-te ne nje “Slam”.

Top Channel