Inter, largohet Ledesma, Fernandes ne Milano

29/01/2010 15:15

Kur dukej e finalizuar marreveshja me presidentin Lotitto per argjentinasin Ledesma, Inter eshte larguar nga kjo piste pasi ka marre pergjigje negative nga kryeqytetasit.

Por Mourinho nuk do te ngelet duarbosh pasi ne Milano do te vije mesfushori i Valencias, Manuel Fernandes. Per lojtarin portugez do te nenshkruhet nje kontrate huazimi me te drejte blerje per 12 milione euro.

Largimi i pistes Ledesma erdhi per shkak te 10 milione eurove dhe gjysmes se kartonit te Khrin qe pretendonte Lotitto, por nga ana tjeter, Moratti nuk deshiron te shpenzoje nje shume te tille per nje lojtar qe ka 7 muaj pa u aktivizuar.

Top Channel