Reali i Madridit ‘mposht’ Gramozin 2-1

20/01/2010 21:35

Reali i Madridit ka fituar 2-1 kunder Gramozit ne ndeshjen e luajtur ne “Qemal Stafa”, e vlefshme per trofeun “Taci Oil”.

Goli i pare eshte shenuar nga skuadra shqiptare qe ne minuten e trete te takimit me ane te Daniel Xhafes, goli i dyte i tij ne kete trofe pas atij te shenuar ndaj Milanit vitin e shkuar.

Gezimi i Gramozit ka zgjatur deri ne minuten e 35-te te ndeshjes kur Kaka ka barazuar rezultatin ne 1-1.

Pjesa e dyte e takimit qe filloi rreth 90 minutash me vonese pas nje defekti energjitik ne “Qemal Stafa”, ishte ne favor te miqeve qe arriten te shenonin ne minuten e 80-te te takimit me ane te Benzema, pas nje gabimi ne reshtimin e mbrojtjes kundershtare.

Edhe pse perpjekjet per Gramozin ishin te shumta, ekipi shqiptar nuk arriti te ndryshonte rezultatin.

Ne perfundim te ndeshjes kane qene futbollistet e Gramozit qe kane mbajtur ne duar trofeun “Taci Oil” nen shoqerine e fishekzjarreve.