Meksike, regjistrohen 5 termete te njepasnjeshme

19/01/2010 03:30

Pese lekundje sizmike u regjistruan ne bregdetin meksika te Oqeanit Paqesor.

Sipas Institutit Sizmiologjik Amerikan, lekundjet u luhaten nga 3.7 grade te shkalles Rihter deri ne 4.1 grade te shkalles Rihter ne nje thellesi prej 48 kilometrash. Termetet u ndjene edhe ne Guatemale dhe El Salvador.

Nuk njoftohen viktima apo deme materiale, ndersa niveli i dallgeve ne Oqeanin Paqesor sipas vezhgimeve te autoriteteve mbetet i qendrueshem.

Top Channel