Futbolli italian ndan cmimet “Oscar”

19/01/2010 02:55

Pak dite para ndeshjes derbi mes Interit dhe Milant, futbolli italian ndau cmimet per lojtaret dhe trajneret me te mire te 2009.

Cmimi qe spikati ishte ai i lojtarit te vitit dhe sulmuesit me te mire te huaj, qe i kaluan suedezit Zlatan Ibrahimovic, megjithese ky i fundit tashme ka kaluar tek Barcelona.

“Nje trajner si Mourinho do t’u mungonte te gjitheve. Ka nje personalitet te madh dhe eshte normale qe me mungon edhe mua. Nese me ka faluar qe u largova per tek Barcelona? Nuk e besoj”, pranoi Ibra i pyetur nga gazetaret italiane ne momentin kur Mou po terhiqete cmimin si “Trajneri me i mire i 2009-es”.

Ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per 2009, u nderua edhe portieri brazilian i Interit, Julio Cesar, si portieri me i mire i viti, De Rossi si lojtari me i mire italian, Kielini si mbrojtesi me i mire i vitit dhe Pato si sulmuesi i ri me i mire.

Top Channel