Rally Dakar 2010, shpallen fituesit

17/01/2010 11:40

Francezi Cyril Despres me Ktm ka fituar rally Dakar 2010. Etapa e 14-te dhe e fundit per kete sezon nga Santa Rosa ne Buenos Aires ka shpallur fitues portugezin Ruben Faria.

Nderkohe, spanjolli i Volkswagen Carlos Sainz ka fitar ne disiplinen e makinave, ndersa gara e fundit shkoi per Al-Attiyah qe arriti vetem vendin e dyte te podiumit perfundmtar.

Ne vendin e trete dhe te katert renditen dy makina BMW, respektivisht Guerlain Chicherit e Stephane Peterhansel qe ne klasifikimin e pergjithshem vendosen ne vendin e katert dhete peste. Vendin e trete te podiumit e ka marre amerikani Mark Miller me Volkswagen.

Top Channel