Alonso: Ferrari do te jete skuadra ime e fundit

14/01/2010 13:05

“Kjo eshte 100 perqind skuadra ime e fundit. Vij me shume i pergatitur sec isha kur shkova tek Renault”.

Keshtu eshte shprehur piloti i Ferrarit, Fernando Alonso.

“Jam i gatshem per kete sfide te madhe, Ferrari eshte e njohur ne te gjithe boten dhe duhet te fitojme”, shtoi ai.

Me pas piloti spanjoll ka folur per zgjedhjen e Michael Schumacher. “Nese ka marre kete vendim eshte sepse ndihet gati. Une jam i kenaqur, per Formula 1 eshte dicka pozitive. Kthimi i Schumi ben vetem mire”.

Top Channel