Jemen, vritet kreu i celules se Al Kaedes

13/01/2010 17:00

Kreu i nje celule te Al Kaedes eshte vrare sot ne Jemen, ne provincen e Shabuas.

Shtepia e tij u rrethua nga trupat ushtarake dhe terroristi Abdullah al Mehdar vdiq gjate nje shkembimi zjarri.

Nderkohe, ne te njejten province, dy ushtare jemenas kane mbetur te vrare ne nje prite, ndersa kater te tjere jane plagosur.

Ndersa ne veri te vendit 15 rebele shiite jemenas jane vrare ne nje perleshje me anetaret e nje fisi tribu, besnik i qeverise qendrore.

Top Channel