Haiti, Reuters raporton per viktima

13/01/2010 00:55

Sipas agjencise Reuters termeti i fuqishem qe goditi kryeqytetin e Haitit, Port au Prince, ka shkaktuar shembjen e disa ndertesave duke lene te vdekur dhe te plagosur.

Te njejtat burime raportojne se qindra persona kane nisur kerkimet mes inerteve te shembura te pallateve per te kerkuar per te mbijetuar.

Nderkohe menjehere pas termetit vendi i pare qe i ka ofruar ndihme shtetit ishullor ishte SHBA. Vete presidenti Barak Obama njoftoi se do te dergohen ndihma materiale dhe njerezore per te ndihmuar popullian Haitian.

Top Channel