Man City, Vieira shtyn debutimin

11/01/2010 11:25

E nis me kemben e gabuar aventuren angleze mesfushori Patrick Vieira.

Ish lojtari i Interit qe u transferua tek “Citizens” vetem pak dite me pare, nuk do debutoje ne ndeshjen kunder Blackburn sot ne mbremje, per shkak te nje demtimi ne pulpe. Kete demtim ai e pesoi ne ndeshjen e fundit si zikalter kunder Chievo Verona dhe ende nuk e ka marre veten.

Debutimi i mundshem per blerjen me te re te trajnerit Mancini mund te kryhet gjate takimit te ardhshem me Everton. Vieira u transferua ne Angli per te fituar nje vend titullari ne skuader, ne menyre qe te shpresoje edhe per pjesemarrjen ne Boterorin 2010 me skuadren e Raymond Domenech.

Top Channel