“People’s Choice Awards”, triumfon “Twilight”

07/01/2010 20:55

Edicioni i 36-te i cmimeve “People’s Choice Awards” eshte zhvilluar ne Los Angeles ku ka triumfuar filmi “Twilight” dhe seria televizive “True blood”.

Persa i perket sfondit muzikor, mreteresha eshte Lady Gaga si zbulimi me i mire, ndersa Taylor Swift rikonfirmohet pas suksesit ne VMA. Ceremonia eshte zhvilluar ne “Nokia Theatre” ku mes shume te ftuarve te vecante ishin edhe Hugh Jackman, Mariah Carey, Ellen De Generes, Carrie Underwood, Keith Urban, Ashton Kutcher e Sacha Baron Cohen.

“Ingloriuous Basterds” i Tarantinos fitoi cmimin si filmi me i mire i pavarur, ndersa “Twilight” u nderua me cmimet, filmi me i mire, franchisen ekipi me i mire ne ekran dhe zbulimi me i mire per aktorin Taylor Lautner. Sandra Bullock u votua si aktorja me e mire, ndersa Johnny Depp, aktori me i preferuar i dekades.    

Top Channel